• Laatste
  • Alle
Het onuitwisbare verleden

Het onuitwisbare verleden

19 mei 2021
(Shutterstock)

Betalen we in een autonoom Vlaanderen meer of minder belastingen?

27 januari 2023
Burgemeester Spa (MR) eist dwangsom van “honderdduizenden euro’s” van staatssecretaris De Moor

Burgemeester Spa (MR) eist dwangsom van “honderdduizenden euro’s” van staatssecretaris De Moor

27 januari 2023
VNZ
Britse politie werft "functionele analfabeten" aan om meer diversiteit te bekomen

Britse inspecteur waarschuwt: “Politie werft analfabeten aan om meer diversiteit te bekomen”

27 januari 2023
Vlaamse en Nederlandse academici starten meldpunt tegen "toegenomen woke-activisme"

Vlaamse en Nederlandse academici starten meldpunt tegen “toegenomen woke-activisme”

27 januari 2023
Biontech/Pfizer en Moderna verhoogden prijzen van vaccins met 50 procent tijdens coronapandemie in Duitsland

Biontech/Pfizer en Moderna verhoogden prijzen van vaccins met 50 procent tijdens coronapandemie in Duitsland

27 januari 2023
Vlaamse economie veel sneller genezen van coronapandemie dan Waalse

Vlaamse economie veel sneller genezen van coronapandemie dan Waalse

27 januari 2023
4 op 5 Belgen beschouwen energie als thema dat hun stemgedrag zal bepalen

4 op 5 Belgen beschouwen energie als thema dat hun stemgedrag zal bepalen

27 januari 2023
Ibrahim A., dader mesaanval in Duitsland, viel eerder al drie mensen aan met een mes

Dader van mesaanval in Duitsland viel eerder al drie mensen aan met een mes

27 januari 2023
Het businessmodel van de vakbonden wankelt

Het businessmodel van de vakbonden wankelt

27 januari 2023
Theo Francken (N-VA) betoogt dinsdag tegen sluiting Tihange 2: "Geostrategische blunder van de eeuw"

Theo Francken (N-VA) betoogt dinsdag tegen sluiting Tihange 2: “Geostrategische blunder van de eeuw”

27 januari 2023
Cd&v-Kamerleden willen gezondheidszorg regionaliseren: "Haal dat koekoeksei uit federale mand"

Cd&v-Kamerleden willen gezondheidszorg regionaliseren: “Haal dat koekoeksei uit federale mand”

27 januari 2023
Rik Torfs krijgt Prijs voor de Vrijheid: "Hij blijft in tijden van woke zonder schaamte opkomen voor onze westerse waarden"

Rik Torfs krijgt Prijs voor de Vrijheid: “Hij blijft in tijden van woke zonder schaamte opkomen voor onze westerse waarden”

27 januari 2023
Nieuws melden

Geen producten in de winkelwagen.

  • Aanmelden
  • Registreren
PAL NWS
  • PAL NWS
  • Nieuws
    • Binnenland
    • Buitenland
  • Opinie
  • Satire
  • PAL VOOR VLAANDEREN
  • PAL CAST
  • ‘t Pallieterke
  • Abonnement
Geen Resultaat
Zie Alle Resultaten
PAL NWS
  • PAL NWS
  • Nieuws
    • Binnenland
    • Buitenland
  • Opinie
  • Satire
  • PAL VOOR VLAANDEREN
  • PAL CAST
  • ‘t Pallieterke
  • Abonnement
Geen Resultaat
Zie Alle Resultaten
PAL NWS
Mijn Account

Het onuitwisbare verleden

door Marc Joris
19 mei, 2021 13:35
in Anti-Marx
1
Het onuitwisbare verleden
149
DEELACTIES
427
WEERGAVEN
FacebookTwitterWhatsappTelegram

Het zal voor de oplettende lezer wel duidelijk zijn dat ik wel in de wetenschappelijke aspecten van Darwins evolutieleer geloof – het bewijsmateriaal is overweldigend – maar dat ik geen sociaal darwinist ben en natuurlijk ook niet geloof dat Darwin heeft bewezen “dat God niet bestaat”. Hoogstens dat de klassieke bijbelinterpretatie grondig herzien moest worden. Ik ben een christen, al is mijn christendom sterk beïnvloed door het joodse mysticisme. Maar een dieper inzicht in de evolutie van de mens helpt ons wel om menselijk gedrag, zowel individueel als collectief, beter te begrijpen.

Deze inhoud wordt niet getoond. Klik hier om al onze content te tonen door onze cookies te accepteren

Als dat u interesseert, lees dan Robert Audrey. Of “De bril van Darwin”, van Mark Nelissen. Een atheïstische darwinist, maar geen fanaticus zoals Richard Dawkins, die een soort seculiere zeloot is. De darwinistische mechanismen van “survival of the fittest”, seksuele selectie, optimalisering van het voortplantingssucces… bieden ons een beter inzicht in de menselijke gedragingen, zeker als ze gekoppeld worden aan de bevindingen van de moderne genetica. Maar ze zijn onbruikbaar en zelfs gevaarlijk als we ze als richtlijnen gaan gebruiken voor wat ethisch gezien goed is. Dan barst de sociaal-darwinistische hel pas echt los. Marx dacht dat samenlevingen, ethiek, religies en maatschappelijke hiërarchieën en conventies geconstrueerd waren, zoals gebouwen of machines, en daarbij ook nog eens door geconstrueerd door ingenieurs die alleen maar de snode bedoeling hadden, de onderdrukking van de “proletariërs” door de “kapitalisten” te bestendigen. Dat is een grotesk, idioot idee, dat aan de oorsprong ligt van het huidige gevaarlijke en destructieve geloof in de “maakbaarheid van de mens”, dat nog steeds een progressief stokpaardje is.

De organische groei van de menselijke samenlevingen

Menselijke samenlevingen zijn organisch gegroeid, eerst als wouden, daarna als akkers en tuinen, die steeds meer geordend en gecultiveerd werden. Ze hebben niet alleen stenen fundamenten, maar ook heel, heel diepe levende wortels die honderdduizenden jaren teruggaan in de wordingsgeschiedenis van de mens en cultureel-religieuze wortels, die recenter zijn, maar toch ook duizenden jaren teruggaan. Een gebouw kan afgebroken en heropgericht worden. Een boom met diepe wortels niet. Die sterft als men hem omhakt. Men kan revoluties maken om tirannen te doden, bezetters te verdrijven, grondgrondbezit te verdelen of andere groepen de leiding van een land te laten overnemen. Dat daarbij geweld gebruikt moet worden, is soms een noodzakelijk kwaad. Maar geen enkele revolutie heeft ooit een “nieuwe mens” gemaakt en het is juist die gevaarlijke illusie die het marxisme ons voorspiegelt.

Al die marxistische revoluties van de negentiende en de twintigste eeuw zijn daar nooit zelfs maar bij benadering in geslaagd. Evenmin als de pre-marxistisceh Franse Revolutie in de achttiende eeuw. Ze hebben alleen heel veel “oude mensen” vermoord. Maar de “nieuwe, socialistische sovjetmens”, bevrijd van het verleden, is er nooit gekomen. Het aards paradijs is voorgoed verloren. Dat is tenminste één van de wijze lessen die we uit het genesisverhaal kunnen trekken. De marxisten die ons een socialistisch paradijs beloven, spiegelen ons een betoverende en gevaarlijke illusie voor. Wie denkt dat hij heel de mensheid in zo’n paradijs kan binnenleiden, zal natuurlijk geen probleem maken van het vermoorden van een paar miljoen, of een paar tientallen miljoenen mensen. Als men daarmee heel de mensheid kan redden, dan is dat een gering offer, nietwaar? Maar dat kan nu eenmaal niet. Het paradijs is niet van deze wereld.

De primitieve mens zal nooit verdwijnen

De oude mens kan nieuwe ideeën ontwikkelen, hij kan betere wetten maken en betere heersers kiezen. Er is echt wel vooruitgang mogelijk. Maar hij kan nooit de drie miljoen jaar oude wortels doorsnijden die hem verbinden met de eerste Australopithecus, die een vuistbijl maakte om op jacht te gaan en oorlog te voeren tegen andere stammen. Die zit in onze genen. We zijn niet zijn slaaf en niet zijn gevangene. We zijn niet gedoemd zijn fouten te herhalen. We kunnen een hoger plan bereiken. Beschaafde religies – er zijn er ook andere! – en hogere culturen zijn erop gericht om die primitieve mens in onszelf in toom te houden, zonder hem te doden. Want dan sterven we zelf ook. Dat lukt soms een hele tijd. Maar denkt eraan dat de primitieve mens nooit zal verdwijnen. Hij zit drie miljoen jaar diep in ons. Als we daar geen rekening mee houden, als we alle religieuze en ethische en culturele verworvenheden overboord gooien, omdat ze zogezegd alleen maar “onderdrukkend”, “kapitalistisch” of “uitbuitend” zijn, dan komen niet de bevrijde, rationele mensen tevoorschijn, niet de “gelijke” nieuwe mensen waar Marx en Rousseau op hoopten, maar de Australipethicus, en hij neemt dan bloedig wraak.

Deze inhoud wordt niet getoond. Klik hier om al onze content te tonen door onze cookies te accepteren

Waarschijnlijk niet met een vuistbijl, maar misschien met een AK-47. Of een machete. Of met onze eigen handen, als wij in een vlaag van zinsverbijstering dingen doen waartoe we onszelf nooit in staat hadden geacht. Misschien begrepen de Russen dat in 1917 nog niet. Maar in 1937… En de Duitsers, met hun experiment met een nationale variant van socialisme, hadden het ook pas in 1945 begrepen. En als u het zelf ook nog niet gelooft, observeer dan eens mensen als zij te veel gedronken hebben, of als ze buiten zichzelf zijn van woede en er blindelings op los hakken, steken, slaan of schoppen. Als door omstandigheden de sluimerende genen weer geactiveerd worden van de jagers die allemaal samen op een mammoet inhakten. Dan kunt u de Australipethicus zien. 

Tags: AustralipethicusDarwinFranse RevolutieKarl MarxMark NelissenmarxismeRobert Audrey
Deel60Tweet37VerzendenDeel
Marc Joris

Marc Joris

Marc Joris bezit een groot rechtvaardigheidsgevoel en is gespecialiseerd in geschiedenis, islam en het communisme. Gezien de treffende uiterlijke gelijkenis verzorgt hij voor PAL NWS de rubriek de Anti-Marx.

Graag aanmelden om deel te nemen aan de discussie

Gerelateerd Berichten

De Franse Revolutie II

De Franse Revolutie II

door Pieter Vandermoere
27 december 2022
0

Van Robespierre tot Napoleon “De grote fout van de revolutie is dat ze veel heeft vernietigd, maar weinig ervoor in...

Straffeloos groen totalitarisme

Straffeloos groen totalitarisme

door Drieu Godefridi
25 december 2022
9

De klimaatpropagandamolen draait zonder ophouden. Wanneer de secretaris-generaal van de Verenigde Naties zichzelf toestaat de mensheid “een massavernietigingswapen” te noemen,...

PAL CAST. ‘De Franse Revolutie’ van Johan Op de Beeck en de rest van de top 10-boeken van ‘t Pallieterke in 2022

PAL CAST. ‘De Franse Revolutie’ van Johan Op de Beeck en de rest van de top 10-boeken van ‘t Pallieterke in 2022

door Stijn Derudder
15 december 2022
0

We naderen het einde van het jaar en dan komen de jaaroverzichten weer tevoorschijn. Elke week kan u in ’t...

De Franse Revolutie I

De Franse Revolutie I

door Pieter Vandermoere
15 juni 2022
0

Van revolte tot republiek In 2004 verklaarde toenmalige aartsbisschop Danneels dat de islam “een Franse revolutie nodig heeft”, net zoals...

  • Trending
  • Reacties
  • Laatste
INTERVIEW. Michel Van Den Brande: “Ik moet van die groene mannen echt niet hebben”

INTERVIEW. Michel Van Den Brande: “Ik moet van die groene mannen echt niet hebben”

26 januari 2023
Rik Torfs krijgt Prijs voor de Vrijheid: "Hij blijft in tijden van woke zonder schaamte opkomen voor onze westerse waarden"

Rik Torfs krijgt Prijs voor de Vrijheid: “Hij blijft in tijden van woke zonder schaamte opkomen voor onze westerse waarden”

27 januari 2023
De gevolgen van een zoveelste PS-schandaal

De gevolgen van een zoveelste PS-schandaal

26 januari 2023
De gevolgen van een zoveelste PS-schandaal

De gevolgen van een zoveelste PS-schandaal

8
Rik Torfs krijgt Prijs voor de Vrijheid: "Hij blijft in tijden van woke zonder schaamte opkomen voor onze westerse waarden"

Rik Torfs krijgt Prijs voor de Vrijheid: “Hij blijft in tijden van woke zonder schaamte opkomen voor onze westerse waarden”

5
Cd&v-Kamerleden willen gezondheidszorg regionaliseren: "Haal dat koekoeksei uit federale mand"

Cd&v-Kamerleden willen gezondheidszorg regionaliseren: “Haal dat koekoeksei uit federale mand”

5
(Shutterstock)

Betalen we in een autonoom Vlaanderen meer of minder belastingen?

27 januari 2023
Burgemeester Spa (MR) eist dwangsom van “honderdduizenden euro’s” van staatssecretaris De Moor

Burgemeester Spa (MR) eist dwangsom van “honderdduizenden euro’s” van staatssecretaris De Moor

27 januari 2023
Britse politie werft "functionele analfabeten" aan om meer diversiteit te bekomen

Britse inspecteur waarschuwt: “Politie werft analfabeten aan om meer diversiteit te bekomen”

27 januari 2023

Deze week in ‘t Pallieterke

Links

Schrijf u hier in op de PALNWS nieuwsbrief!

Advertenties

Advertenties

PAL NWS

© 2021 PAL NWS

PAL NWS is de opvolger van SCEPTR en de nieuwssite van Uitgeverij 't Pallieterke nv.

  • Contact
  • Cookieverklaring
  • Privacybeleid
  • Discussie
  • Veelgestelde vragen (FAQ)
  • Impressum
  • Disclaimer
  • Cookies
  • Vacatures
  • Adverteren

VOLG ONS

Geen Resultaat
Zie Alle Resultaten
  • PAL NWS
  • Nieuws
  • Opinie
  • Satire
  • PAL VOOR VLAANDEREN
  • PAL CAST
  • Abonnement
  • ‘t Pallieterke
  • Mijn account
  • FAQ

© 2021 PAL NWS

Welkom Terug!

Meld hieronder aan

Wachtwoord Vergeten? Geen abonnee

Maak Nieuwe Account!

Vul de velden onder in om te registreren

Alle velden zijn verplicht. Aanmelden

Herstel je wachtwoord

Geef je gebruikersnaam of e-mailadres in om je wachtwoord te herstellen.

Aanmelden
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken. Als je geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}