De ordediensten over het hele land zijn in opperste staat van paraatheid. Ze zijn met man en macht op zoek naar Jurgen C.. De 46-jarige beroepsmilitair uit Dilsen-Stokkem zou volgens een interne nota van Defensie die PAL NWS kon inkijken “dreigen met een aanslag tegen het regime”. In VTM-nieuws deelde minister van Justitie Van Quickenborne mee dat het om een man zou gaan die door de staatveiligheid als “extreemrechts en gevaarlijk” wordt beschouwd. Het Federaal Parket weigerde die informatie te bevestigen en communiceert voorlopig niet.
De 46-jarige beroepsmilitair blijkt volgens een intern opsporingsbericht van Defensie werkzaam bij het detachement MP’s in de kazerne in Peutie. Hij is in het bezit van een grijze Audi Q5 en “dreigt met een aanslag tegen het regime”.
De Audi van de man is inmiddels teruggevonden in een bos nabij Bilzen. Van de man zelf ontbreekt elk spoor. Speciale eenheden bereiden zich nu voor om de zoektocht verder te zetten.
De man wordt duidelijk beschouwd als vuurwapengevaarlijk. Hij zou ook zwaar bewapend zijn onder meer met een machinepistool van het type FN P-90 en een FN 5.7 mm pistool en een kogelwerende vest dragen.
Het advies is om de man te benaderen “met uiterste voorzichtigheid” en te proberen de “toestand te bevriezen”. De man zou ook gedreigd hebben met wapengebruik tegen de politie.
Eerdere berichten in de media leken te suggereren dat de man vooral een bedreiging vormde voor viroloog Marc Van Ranst. Volgens onze informatie is het concrete voorwerp van zijn dreiging echter niet zo duidelijk voor de ordediensten en zouden er diverse doelwitten kunnen zijn. De viroloog en zijn gezin zijn in ieder geval als voorzorgsmaatregel overgebracht naar een veilige plaats.
Volgens bepaalde media zou de man ook in het bezit zijn van een “raketlanceerder” en zou er ook munitie ontvreemd zijn uit een wapenopslagplaats.

Foto: Intern opsporingsbericht Defensie voor Jurgen C. (copyright PAL NWS)