Derek Chauvin, de voormalige Amerikaanse politieagent die veroordeeld werd voor de moord op George Floyd, gaat in beroep tegen zijn veroordeling.
Chauvin werd op 25 juni voor de rechtbank in Minneapolis, in de staat Minnesota, veroordeeld voor het vermoorden van de zwarte Floyd, omdat hij tijdens een arrestatie in mei 2020 negen minuten lang op zij nek knielde. Hij werd veroordeeld tot 22,5 jaar gevangenisstraf. De dood van Floyd leidde tot Black Lives Matter-protesten doorheen de Verenigde Staten.
De voormalige politieagent zal in eerste instantie zichzelf vertegenwoordigen omdat hem een advocaat werd geweigerd. Hij vroeg om uitstel totdat hij een advocaat kan krijgen.
Chauvin gaat in beroep tegen veertien punten van zijn veroordeling. Hij klaagt nu onder meer aan dat het proces niet verplaatst naar een ander district, dat de jury niet werd afgezonderd, het feit dat sommige juryleden volgens hem “duidelijk bevooroordeeld” waren en het feit dat de aanklacht van derdegraads moord werd toegelaten.