Een lingeriefoto van transgender kandidaat-voorzitster van Groen Jenna Boeve op de Belgian Pride maakt heel wat reacties los op sociale media, gaande van “plaatsvervangende schaamte” tot “you rock girl”.
Zaterdag vond in Brussel de Belgian Pride plaats, hét grote feest van de LGBTQIA+-gemeenschap in ons land. Het evenement wist meer dan 100.000 aanwezigen op de been te brengen. De 32-jarige Jenna Boeve, transgender en kandidaat-voorzitster van Groen, was een van hen. Boeve is onder meer bekend omwille van haar deelname aan het tv-programma Taboe.
Tijdens het evenement deelde Boeve een foto op Instagram en Twitter, waarop zij in lingerie gekleed staat naast minister van Energie en partijgenote Tinne Van der Straeten. “Vandaag lopen we voor alle rechten die we verworven hebben en nog moeten krijgen”, luidt het bijschrift.
“Plaatsvervangende schaamte” of “you rock girl”
Niet iedereen weet de foto echter te smaken. Zo kwamen er op sociale media heel wat negatieve reacties op het beeld. Zo schreef Chris Janssens, ondervoorzitter van het Vlaams Belang en zelf homo: “Onvoorstelbaar dat iemand denkt dat je rechten kan opeisen/verdedigen door in lingerie over straat te lopen. Terwijl je daarmee net het beeld ophangt dat een zogenaamde ‘gemeenschap’ enkel uit excessen bestaat. Plaatsvervangende schaamte voor dit potsierlijke gedrag.”
Anderen, waaronder heel wat partijgenoten van Boeve, steunen haar weer. Zij halen onder meer aan dat de foto volgens hen net bewijst dat transgenderrechten nog niet helemaal verworven zijn.
“PRIDE (voorzien van regenboogvlagjes)”, reageert vicepremier Petra De Sutter, ook transgender. “Sommigen hebben het er moeilijk mee dat het gaat over de vrijheid te zijn wie je bent en daar fier op te zijn. You rock girl!”