Woensdag 10 augustus
De meeste spoedgevallendiensten in Vlaanderen zagen in de eerste helft van 2022 meer patiënten langskomen dan in dezelfde periode in 2019, dus voor de coronacrisis. Als oorzaak wordt onder meer verwezen naar de overbelaste huisartsen, een vergrijzende bevolking en meer mentale klachten als gevolg van de coronapandemie.
Het Luikse bewakingsbedrijf Protection Unit heeft een contract binnengehaald om de gebouwen van de Europese Commissie in Brussel te bewaken. Het contract van 286 miljoen op zes jaar, is gigantisch voor het bedrijf dat vier jaar geleden ‘slechts’ 7 miljoen euro omzet haalde.
Donderdag 11 augustus
De Britse politie heeft de jihadist Aine Davis opgepakt, een van de zogenoemde ‘Beatles’ van terreurbeweging Islamitische Staat (IS). De 38-jarige Davis, ook bekend als Jihadi Paul, is gearresteerd op de luchthaven van Luton, ten noorden van Londen. Hij kwam uit Turkije, waar hij een gevangenisstraf van 7,5 jaar uitzat wegens lidmaatschap van een terroristische organisatie.
De opleiding Defensie en Veiligheid, die vorig schooljaar werd gelanceerd, is een succes en wordt uitgebreid. Het aantal plaatsen wordt verhoogd van 550 naar 880, meldt Onderwijsminister Ben Weyts (N-VA). De opleiding biedt een opstapje richting veiligheidsberoepen bij Defensie, de politie, de brandweer, de gevangenissen en de bewakingssector. Het gaat om een richting in de derde graad Technisch Secundair Onderwijs (TSO).
Vrijdag 12 augustus
De Zuid-Koreaanse president heeft gratie verleend aan Lee Jae-yong, de erfgenaam en de facto baas van de Zuid-Koreaanse technologiereus Samsung. De 54-jarige Lee, die veroordeeld is wegens corruptie, zal “in ere worden hersteld” om “de economische crisis van Zuid-Korea te helpen overwinnen”, meldt minister van Justitie Han Dong-hoon.
Advocaat Walter Van Steenbrugge wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie in het dossier van een groot drugslab in Lendelede. De Brugse afdeling van het parket West-Vlaanderen vraagt zijn verwijzing naar de correctionele rechtbank. De raadkamer buigt zich op 19 augustus over de zaak.
Zaterdag 13 augustus
Vlaanderen heeft de voorbije twee jaar 656 hectare nieuw bos gekregen. Dat meldt Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir (N-VA) op basis van de meest recente gegevens van de zogenaamde Bosalliantie. De doelstelling van 4.000 hectare bos blijft daarmee wel veraf.
Zondag 14 augustus
In 2021 zijn 40.598 vacatures bij de Vlaamse arbeidsbemiddelingsdienst VDAB geannuleerd, omdat ze niet ingevuld raakten. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van vijf jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die Vlaams Parlementslid Robrecht Bothuyne (cd&v) opvroeg bij minister van Werk Jo Brouns (cd&v).
Maandag 15 augustus
Negen dagen na een ernstig verkeersongeval, wordt de Amerikaanse actrice Anne Heche van de beademing gehaald. De 53-jarige actrice werd vrijdag hersendood verklaard, maar lag nog altijd aan een beademingsapparaat in afwachting van een orgaandonatie. Er is nu een geschikte persoon gevonden aan wie haar organen gedoneerd kunnen worden.
Drie jonge vrouwen hebben bloemen van het bloementapijt op de Grote Markt in Brussel vertrappeld. Ze wilden oproepen tot verzet tegen het kapitalisme en aandacht vragen voor de bescherming van het milieu.
Dinsdag 16 augustus
Rakim Mayers, beter bekend als de Amerikaanse rapper A$AP Rocky, wordt aangeklaagd voor zijn rol in een schietpartij in november in Hollywood. Tegen hem lopen twee aanklachten voor mishandeling met een halfautomatisch vuurwapen.
Nederland schuift de Belg Peter De Buysscher naar voren als kandidaat voor de topjob van vicepresident in de internationale politieorganisatie Interpol. De Buysscher is hoofd van de directie internationale politiesamenwerking van de federale politie en lid van de raad van bestuur van Europol. Nederland en België hadden het plan opgevat om samen een vicevoorzitter te leveren, om meer kans te hebben tegenover de rest van Europa, maar raakten het tot voor kort niet eens over een kandidaat.