Voormalig N-VA-parlementslid en burgemeester van Bilzen Frieda Brepoels werd eind 2021 voorzitter van de raad van bestuur van de VRT. In een interview met Knack geeft ze aan dat de VRT steeds meer aandacht wil geven aan de Vlaamse identiteit, en niet zozeer omdat de N-VA daar wel bij zou varen. “Dat is goed voor alle Vlamingen.”
In het Vlaamse regeerakkoord staat dat de VRT de Vlaamse identiteit moet versterken en uitdragen. Daar zijn nu ook percentages voor afgesproken. “Twee derde van de zendtijd in prime time moet bijvoorbeeld gevuld worden met Vlaamse producties. Er moeten ook programma’s gemaakt worden rond sleutelmomenten in de Vlaamse geschiedenis, zoals het programma over dichter Paul Van Ostaijen of schilder Roger Raveels”, legt Brepoels uit.
Sihame
Zo komt er volgend jaar nog Het Verhaal van Vlaanderen uit, waarin Tom Waes de grote momenten uit de geschiedenis van Vlaanderen naspeelt. “Maar ook met de canon die eraan komt”, zegt Brepoels. “Ik heb gevraagd om daar voldoende aandacht aan te besteden. “De aandacht voor de Vlaamse identiteit groeit bij de VRT en dat is niet alleen goed voor onze partij, maar voor alle Vlamingen.
Brepoels reageerde in het interview ook op de kritiek die de besparingsplannen kregen, met alle vakbondsacties. “Er is geen alternatief voor de besparingen”, vertelt ze. Ten slotte had ze het nog over de geplande documentaire over Sihame El Kaouakibi. Op de vraag of de VRT die documentaire wel moet uitzenden, reageerde ze: “Dat is niet mijn bevoegdheid, daarover beslist het management. Dat zal dat ook doen, rekening houdend met het maatschappelijk belang en los van wat de buitenwereld daarvan vindt.”
Lees ook: